فروشگاه پربیوتیک
ترجمه شدهمقاله و مصاحبه

چگونه با مصرف دوغ کفیر در کمتر از 3 ماه لاغر شویم؟

لاغری و چاقی موثر با مصرف نوشیدنی کفیر

کفیر کم‌چرب، محصول لبنی سرشار از پروتئین و پروبیوتیک‌های مفید و کلسیم است و می‌تواند به‌عنوان بخشی از برنامه‌ی غذایی برای کاهش وزن و لاغری بسیار موثر باشد.افراد زیادی از مشکل چاقی و اضافه‌وزن رنج می‌برند.اما نوشیدنی کفیر با شیر پرچرب که اسانس میوه‌ای به آن‌ها اضافه شده می‌توانند گزینه بهتری برای افزایش وزن و چاق شدن بدون چربی باشد، زیرا کالری‌شان بالاتر است. مطالعات نشان می دهد که چاقی و اضافه‌وزن با عوارضی نظیر فشار خون بالا ، بیماری‌های قلبی عروقی ، دیابت و سرطان همراه بوده که علت ابتلا به این موارد عملکرد نادرست سیستم ایمنی می‌باشد.

رژیم لاغری با کفیر

آیا شما اضافه وزن دارید؟

بافت چربی در بدن فقط وظیفه تأمین ذخایر انرژی را ندارد بلکه امروزه ثابت شده که این بافت نوعی غدد درون‌ریز محسوب شده که عملكردهاي متابولیسمی بسیاری دارد. بافت چربی نقش مهمی در تنظیم اشتها ، تنظیم عملکرد سیستم ایمنی ، تنظیم حساسیت انسولین و استخوان دارد. در دهه های گذشته بافت چربی را یک بافت مرده در نظر می‌گرفتند. اما امروزه با توجه به وظایفی که در بالا اشاره شد 4% متابولیسم پایه را در بدن به خود اختصاص داده است. لذا در بدن یک فرد باید میزان استانداردی بافت چربی وجود داشته باشد که افزایش بیش از این مقدار سبب چاقی و عوارض آن خواهد شد.

بهترین درصد چربی در بدن زنان حداکثر 25% و در بدن مردان حداکثر 15% می‌باشد.

تناسب اندام با کفیر

کفیر بنوشید لاغر شوید !

بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2013 در ژورنال «نوترینتز» (مواد مغذی) به چاپ رسیده، مصرف بیشتر غذاهای لبنی همچون کفیر، با شاخص توده‌ی بدنی، چربی و دور کمر پایین‌تر همراه است. یکی از دلایل این موضوع به میزان پروتئین بالای کفیر برمی‌گردد. بر اساس مطالعه‌ای که در ژورنال «کلینیکال نوتریشن» (تغذیه‌ی بالینی) در سال 2008 چاپ شده، پروتئین به شما کمک می‌کند دوره‌ی زمانی طولانی‌تری سیر بمانید و مصرف انرژی بدنتان را ارتقا می‌دهد. یک پیمانه کفیر ساده و کم‌چرب حدوداً 11 گرم پروتئین غذایی داخل خودش دارد.

کالری مورد نیاز بدن شما چقدر است؟

اگر کفیر کم‌چرب را در منوی کاهش وزن خود بگنجانید و کالری مصرفی شما نسبت به میزان کالری که می‌سوزانید کمتر شود، وزن کم خواهید کرد. اما نوشیدن کفیر زیاده از حد می‌تواند مانعی برای کاهش وزن باشد و حتی به افزایش وزن منجر شود.
«انتشارات سلامتی هاروارد» اشاره می‌کند بسیاری از خانم‌ها با مصرف روزانه 1200 کالری وزن کم می‌کنند و اکثر آقایان می‌توانند با خیال راحت روزی 1500 کالری بخورند. یکی از موارد مهم در ایجاد چاقی و افزایش وزن مصرف مواد غذایی پر چرب و به دنبال آن افزایش جذب و تبدیل آن‌ها به بافت چربی است. لذا اگر بتوان با روشی از میزان جذب این مواد غذایی کم نمود، تا حدودی می توان از ایجاد چاقی جلوگیری کرد. یکی از اعمال مهم باکتری‌های مفید دستگاه گوارش ، مهار آنزیم های دخیل در هضم چربی و کربوهیدرات است.

تاثیر کامبوجا در لاغری

این باکتری‌ها در روده افراد چاق کاهش می یابد ، لذا تقریبا تمام مواد غذایی به خصوص چربی ها جذب شده و این مساله سبب تجمع چربی در بافت های مختلف بدن و در نتیجه ابتلا به چاقی شدیدتر خواهد شد. پیشنهاد می‌شود با مصرف محصولات پربیوتیک تعداد باکتری‌های مفید افزایش یافته تا از ایجاد عوارض شدید چاقی جلوگیری گردد.

دوغ کفیر چه تاثیری در تناسب اندام دارد؟

داخل دستگاه گوارش به‌ویژه در روده ، باکتری‌های بی‌شماری زندگی کرده که تعداد آن‌ها حتی از تعداد سلول‌های بدن انسان نیز بیشتر است. تعادل بین باکتری‌های مفید و مضر روده باعث سلامت فرد و افزایش باکتری‌های مضر ،سبب ایجاد اختلالاتی در فرد خواهد شد. جمع شدن میکروب‌ها در دستگاه گوارش از همان بدو تولد شروع‌شده و مقدار و انواع مختلف آن‌ها در سال‌های بعدی زندگی به شرایط محیطی از قبیل ماهیت رژیم غذایی، دریافت آنتی‌بیوتیک ، ابتلا به انواع بیماری‌ها، عدم فعالیت بدنی و میزان دریافت میکروب‌ها از طریق مواد غذایی بستگی دارد.مصرف دوغ کفیر و کامبوچا یکی از بهترین راه‌های افزایش باکتری‌های مفید و درنتیجه افزایش چشمگیر سلامت میزبان می باشد.

لاغری با تردمیل

افزایش وزن و چاقی ارتباط تنگاتنگی با نوع میکروب‌های مستقر در روده دارد زیرا این میکروب‌ها می‌توانند ترکیباتی از خود آزاد نموده و وارد خون شده در بافت چربی مستقر گردیده و سبب تحریک بیشتر فعالیت سیستم ایمنی ذاتی می‌شوند.

میکروارگانیسم‌های روده‌ای نقش مهمی در ذخیره چربی در بدن دارند لذا می‌توانند در بروز چاقی نیز موثر باشند. در افراد چاق به دلیل مصرف رژیم های غذایی پرچرب و عادات نادرست غذایی ، متاسفانه باکتری‌های مفید دستگاه گوارش که عمدتا به آن‌ها پروبیتیک گفته می‌شود از بین رفته و به جای آن‌ها باکتری‌های بیماری زا که نقش مهمی در ایجاد التهاب و چاقی در بدن دارند در روده مستقر خواهند شد. افراد چاق بایستی مقدار بیشتری از محصولات پروبیتیک مانند کفیر و کامبوجا استفاده کنند.
در افراد چاق به دلیل بر هم خوردن جمعیت میکروبی روده و به دنبال آن تغییر سیستم ایمنی اطراف دستگاه گوارش ، التهاب در بدن افزایش می یابد.

استفاده از کفیر کم چرب یا پر چرب ؟

بهترین گزینه‌ی کفیر برای کاهش وزن، کفیر تهیه شده با شیر کم‌چرب و ساده است، زیرا کالری، چربی اشباع و قند کمتری نسبت به کفیرهای پرچرب و طعم‌دارشده دارد. مثلاً یک پیمانه کفیر ساده و کم‌چرب حدود 110 کالری دارد، درحالی‌که یک پیمانه کفیر پرچرب با طعم توت 190 و یک پیمانه کفیر کم‌چرب با طعم توت‌فرنگی 140 کالری دارند. کفیر ساده و کم‌چرب قند طبیعی دارد، اما دارای قند افزوده نیست. زمانی که برای کاهش وزن تلاش می‌کنید، اجتناب از قند افزوده مفید است.

ماست کفیر با توت فرنگی

مصرف کفیر و کامبوچا همراه با فعالیت بدنی این مساله را بهتر هدایت کرده و از آنجا که افراد چاق به دلیل عدم فعالیت بدنی از یک طرف و از بین رفتن جمعیت مفید باکتریایی از جمله لاکتوباسیلوس از طرف دیگر در معرض مشکلات سیستم ایمنی هستند لذا مصرف پروبیتیک ها همراه با فعالیت بدنی تا حدودی می تواند مشکلات سلامتی در افراد چاق را به تاخیر بیندازد.

امروزه به افراد چاق توصیه می‌شود که با روشی صحیح به دنبال کاهش وزن خود باشند و به هر دلیلی جمعیت مفید باکتریایی روده خود را از دست ندهند چراکه هرگاه این موجودات ارزشمند از بین بروند فرد در معرض التهاب و در نتیجه مقاومت به انسولین قرار خواهد گرفت.

استفاده از قرص و دارو برای لاغری

استفاده از دارو های کاهش وزن و دیگر روش های نادرست در افراد مبتلابه چاقی و اضافه‌وزن می توانند سبب بر هم زدن تعادل پروبیتیک ها در روده شوند.همه ساله در دنیا تبلیغات بسیاری برای داروهای کاهش وزن ، وسایل کاهش وزن و …. می‌شود لذا به دنبال این امر نه‌تنها برای این تبلیغات و تهیه این محصولات مبالغ هنگفتی خرج می‌شود بلکه عوارض ناشی از درمان عوارض جانبی این محصولات بار اقتصادی بسیاری را متحمل فرد و جامعه می سازد.

باید به پروبیوتیک باور قلبی داشت و باور نمود که حتی در صورت داشتن الگوهای اشتباه غذایی با ورود این باکتری‌ها به دستگاه گوارش می توان از ضرر و زیان این الگوها در بدن کاست.

داروهای لاغری

این مساله به ویژه در افراد چاق بسیار حائز اهمیت است چراکه این افراد با اختلالت سیستم ایمنی بسیاری روبه رو بوده که همین اختلالات در این سیستم زمینه ساز التهاب و بیماری های مزمن غیر واگیر ناشی از افزایش تجمع چربی در خواهد شد. لذا با افزایش جمعیت باکتریایی مفید که به وفور در کفیر و کامبوچا یافت می‌شود می توان از واکنش های التهابی کم نمود و از طرف دیگر از تجمع بیش از حد بافت چربی که به علت هضم بالای مواد غذایی ایجاد می شوند جلوگیری کرد.دستگاه گوارش بشر با اینکه یک دستگاه واحد و مستقل در بدن است اما می تواند از دوردست به واسطه عملکرد باکتریایی خود بر متابولیسم بدن به ویژه بافت چربی احاطه داشته باشد.

میزان مصرف دوغ کفیر 

وقتی کفیر با شیر کم‌چرب مصرف کنید، می‌تواند یک افزونه‌ی عالی برای برنامه‌ی کاهش وزن شما باشد.  می‌تواند یک میان‌وعده‌ی ساده باشد که نیازهای روزانه‌‌ی شما را برآورده می‌کند. نه‌تنها در افراد مبتلابه چاقی بلکه برای پیشگیری از چاقی و اضافه‌وزن ، توصیه می‌شود جهت تنظیم جمعیت باکتریایی روده ، از مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک‌ها و مصرف غذاهای پرچرب جلوگیری نموده و در مقابل از انواع پروبیوتیک های طبیعی استفاده نمود.

کفیر توصیه پزشکان

لذا یکی از توصیه‌های ضروری به افراد چاق و مبتلابه اضافه‌وزن این است مصرف نوشیدنی کفیر و کامبوجا را در رژیم غذایی خود قرار دهند. خوشبختانه در سال‌های اخیر محصولات کفیر و کامبوجا در کشور اضافه‌شده که این مسئله خدمتی بزرگ به تمام افراد در تمام گروه سنی می‌باشد.

نظر شما چیست؟

در نهایت از شما می خواهیم که تجربه خرید خود از این فروشگاه و یا مصرف این نوشیدنی در بخش نظرات با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید تا با این کار بتوانیم به یکدیگر در جهت بهبود و افزایش سلامت کمک کنیم.

مقاله مفید بود؟ (18 امتیاز)
فروشگاه پربیوتیک

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. با سلام و خسته نباشید. مصرف کفیر در چه ساعتی از شبانه روز مفید تره؟ مصرفش با شکم خالی بهتره یا پر؟

    1. سلام نسیم عزیز. اگه میخواین از کفیر برای لاغری استفاده کنید بهتره قبل غذا مصرف کنید . چون با جذب بهتر مواد مغذی این نوشیدنی و کاهش محسوس اشتها همراه خواهد بود . ممنون از همراهیت

  2. سلام.کفیر تاثیر بیشتری در لاغری دارد یا کامبوچا؟ بیشتر توضیح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
0
00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

محدود