فروشگاه اینترنتیکانال تلگرام
خانه / وبلاگ / کفیر از کجا تهیه کنیم ؟

کفیر از کجا تهیه کنیم ؟

مقدمه و تاریخچه کفیر

کفیر نوعی نوشیدنی تخمیرشده از جنس شیر است که اصالت آن به کوهستان‌های قفقاز در روسیه برمی‌گردد. این نام خودش اصالت روسی دارد و به معنای «نوشیدنی لذت‌بخش» است. برای ساخت این نوشیدنی، دانه‌های کفیر (یک کشت زنده متشکل از باکتری‌ها و مخمرهای سالم) با شیر ترکیب می‌شود و آن را تخمیر می‌کند. امروز میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا از آن لذت می‌برند و می‌‎تواند به آسانی در خانه‌ی شما تهیه شود . در این مقاله با نحوه تهیه دانه کفیر اصل و آشنایی با خدمات پربیوتیک درخدمتتان هستیم.

 

کفیر از کجا تهیه کنیم؟

ویژگی‌های تغذیه‌ای کفیر

کفیر نام نوشیدنی تخمیرشده‌ای است که با «دانه‌های کفیر» ساخته می‌شود. نکته‌ی منحصربه‌فرد محصول در این است که هیچ محصول لبنی کشت‌شده‌ی دیگری از این دانه‌ها بهره نمی‌گیرد که ترکیبی از باکتری‌های مفید و مخمر است و عواید متعددی برای سلامتی دارد. این دانه‌ها همانند گل‌کلم‌های کوچک هستند. توجه کنید که واژه‌ی دانه‌ها فریبتان ندهد. آن‌ها اساساً کشت‌های زنده‌ای از مخمرها و باکتری‌های مفید هستند.

اصالت این دانه‌های کفیر از بین رفته و فراموش شده است. افسانه‌ها می‌گویند که کفیر در اصل هدیه‌ی محمد به مسلمانانی بود که در کوهستان‌های قفقاز زندگی می‌کردند و و اگر آن‌ها دستور تولید آن را دور می‌ریختند، این نوشیدنی قدرت خود را از دست می‌داد.

در ۱۹۰۹، روس‌ها شروع به ساخت کفیر با ترکیب شیر و دانه‌های کفیر در کیسه‌هایی از جنس پوست حیوانات کردند که آن را بالای دروازه‌ی خانه‌هایشان آویزان می‌کردند. در سرتاسر روز، اعضای خانواده باید هر بار که از دروازه عبور می‌کردند کیسه را تکان می‌دادند تا به کیفیت تخمیر یاری برسانند. در نهایت، کفیر به تولید انبوه رسید و از همان زمان به رژیم روس‌ها منگنه شده است.

کفیر اصل از کجا تهیه کنیم؟

سایت پربیوتیک به عنوان اولین عرضه کننده قارچ کفیر و قارچ کامبوچا در ایران و تنها دارنده نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد. کارشناسان مرکز دانه های کفیر با کیفیت ممتاز را در شرایط کاملاً سنتی و ۱۰۰% بهداشتی پرورش داده و آماده عرضه به هموطنان عزیز می نمایند . تضمین بازپرداخت کل هزینه در صورت عدم رضایت ، مشاوره رایگان تلفنی و پشتیبانی ۲۴ ساعته بخشی دیگر از خدمات پربیوتیک می باشد .

کفیر از کجا تهیه کنیم ؟
۵ (۱۰۰%)star 13

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.