فروشگاه اینترنتیکانال تلگرام
خانه / مقاله و مصاحبه / ترجمه شده / تاثیر مصرف پروبیوتیک در جلوگیری و درمان آلرژی

تاثیر مصرف پروبیوتیک در جلوگیری و درمان آلرژی

آلرژی ها

راه افتادن آب بینی، پوست خشک، مشکلات تنفسی، خارش، جمع شدن آب در چشم، عطسه، خارش بینی، سرفه.

این‌ها برخی از نشانه‌های آلرژی هستند که تقریباً ۵۰ میلیون نفر در دنیا هنگام تماس با عوامل آلرژی‌زا دچارشان می‌شوند. از غبار، شوره‌ی حیوانات خانگی، برخی غذاها (نظیر گندم، سویا و محصولات لبنی) و گرده به‌عنوان برخی از عوامل آلرژی‌زا نام برده می‎‌شود.

آلرژی ، واکنش‌های نادرست سیستم ایمنی بدن در پاسخ و تماس با عوامل آلرژی‌زا هستند. به این دلیل از لفظ «نادرست» استفاده می‌کنیم که عوامل آلرژی‌زا در واقع ضرری ندارند. برخی افراد در طول سال آلرژی را تجربه می‌کنند، درحالی‌که سایر انواع آلرژی‌ ، فصلی هستند.

خوشبختانه تحقیقات علمی نشان داده‌اند که پروبیوتیک‌هایی مانند کفیر و کامبوچا می‌توانند یک روش جدید برای جلوگیری و درمان آلرژی‌ها باشند. مصرف پروبیوتیک‌ها (علی‌الخصوص آن‌هایی که به‌صورت طبیعی در دستگاه گوارش انسان وجود دارند) می‌تواند به ارتقای اکوسیستم درونی و ایمنی شما یاری برساند.

محققین باور دارند که در دنیای استریل و مدرن امروز، پروبیوتیک‌ها می‌توانند تولید پادتن در کودکان و نوزادان را تحریک کنند و بدین ترتیب در ادامه‌ی زندگی از آن‌ها در برابر آلرژی‌ها محافظت کنند.

بر اساس این مطالعات، پروبیوتیک‌ها نقشی اساسی در جلوگیری از آلرژی‌ها دارند:

  • نوعی از پروبیوتیک به نام “اشریشیا کولی” از نوع غیر بیماری‌زا به نوزادان داده شد تا سیستم ایمنی آن‌ها تحریک شود. همین کودکان در ۱۰ سالگی و ۲۰ سالگی آزموده شدند و مشاهده گردید که بیماری‌های آلرژیک در آن‌ها کمتر از سایرین است.
  • پیش از به دنیا آمدن نوزاد، مادران را به دو دسته تقسیم کرده و به گروهی از آن‌ها پروبیوتیک و به گروهی دیگر دارونما دادند. پس از زایمان نیز نوزادان ۶ ماه به‌صورت متوالی پروبیوتیک دریافت کردند. پس از ۴ سال، تنها ۲۶ درصد از کودکان مصرف‌کننده‌ی پروبیوتیک اگزما گرفتند، درحالی‌‎که ۴۶ درصد از گروه بدون پروبیوتیک به این آلرژی گرفتار شدند.

این اطلاعات برای افرادی که قصد بارداری در آینده‌ی نزدیک را دارند، عالی هستند. آلرژی‌ها به‌صورت نسل به نسل منتقل نمی‌شوند و قابل جلوگیری هستند. اما افرادی که هم‌اکنون دچار آلرژی هستند نیز با مصرف پروبیوتیک‌هایی نظیر نوشیدنی کفیر و نوشیدنی کامبوچا تا حدود زیادی تسکین می‌گیرند.

مصرف پروبیوتیک‌ها می‌تواند به ارتقای اکوسیستم درونی و ایمنی شما یاری برساند.

مصرف پروبیوتیک‌ها می‌تواند به ارتقای اکوسیستم درونی و ایمنی شما یاری برساند.

پروبیوتیک‌ها تاثیر خود را در درمان این آلرژی‌ها اثبات کرده‌اند:

  • آلرژی گرده‌ی غان در کودکان
  • آلرژی گرده‌ی سدر در بزرگ‌سالان
  • اگزما در نوزادان و کودکان

کودکان دارای آلرژی اساساً نسبت به کودکان سالم، باکتری‌های متفاوتی در روده‌هایشان دارند. این تفاوت‌ها حتی پیش از شروع آلرژی نیز وجود دارد! اما اگر روده‌ی خود را با پروبیوتیک‌های صحیح پر کنید، این نشانه‌های آلرژیک تسهیل خواهند شد.

تقریباً برای تمامی آلرژی‌ها، علی‌الخصوص آلرژی‌های مرتبط با غذا، مصرف نوشیدنی کفیر تاثیرات مثبتی بر روی بدنتان دارند:

  • بهبود عملکرد پوشش‌های مخاطی روده‌ها
  • ایجاد مانع بر سر رشد باکتری‌های بیماری‌زا (بد)
  • تحریک رشد عناصر ارتقادهنده‌ی ایمنی
  • تاثیر مستقیم بر پاسخ سیستم ایمنی

پروبیوتیک‌ها اساساً یک درمان معجزه‌آسا هستند که کاربردشان به فراتر از آلرژی‌ها هم می‌رسد! اشغال روده با باکتری‌های مفید باعث بهبود پوست شده، وزنتان را در محدوده‌ی سالم نگه می‌دارد، به شما انرژی می‌دهد و حال کلی شما را در وضعیت خوب قرار می‌دهد.

آن‌ها یکی از رازهای سربه‌مهر طبیعت و اجداد ما هستند. عواید آن را دریابید تا سالم‌تر بمانید!

تاثیر مصرف پروبیوتیک در جلوگیری و درمان آلرژی
۵ (۱۰۰%)star 2

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.