ترجمه شدهمقاله و مصاحبه

درمان حساسیت و آلرژی با مصرف پروبیوتیک ها

آلرژی و حساسیت را با کفیر و کامبوجا درمان کنید!

حساسیت پوستی ، راه افتادن آب بینی، پوست خشک، مشکلات تنفسی، خارش، جمع شدن آب در چشم، عطسه، خارش بینی، سرفه.
این‌ها برخی از نشانه‌های آلرژی هستند که تقریباً ۵۰ میلیون نفر در دنیا هنگام تماس با عوامل آلرژی‌زا دچارشان می‌شوند. از غبار، شوره‌ی حیوانات خانگی، برخی غذاها (نظیر گندم، سویا و محصولات لبنی) و گرده به‌عنوان برخی از عوامل آلرژی‌زا می‌توان نام برد.حساسیت، واکنش‌های نادرست سیستم ایمنی بدن در پاسخ و تماس با عوامل آلرژی‌زا است. به این دلیل از لفظ «نادرست» استفاده می‌کنیم که عوامل آلرژی‌زا در واقع ضرری ندارند. برخی افراد در طول سال آلرژی را تجربه می‌کنند، درحالی‌که سایر انواع آلرژی‌ ، فصلی هستند.

آلرژی ها

درمان حساسیت و آلرژی فصلی

خوشبختانه تحقیقات علمی نشان داده‌اند که پروبیوتیک‌هایی مانند کفیر و کامبوجا می‌توانند یک روش جدید برای جلوگیری و درمان حساسیت باشند. مصرف پروبیوتیک‌ها (علی‌الخصوص آن‌هایی که به‌صورت طبیعی در دستگاه گوارش انسان وجود دارند) می‌تواند به ارتقای اکوسیستم درونی و ایمنی شما یاری برساند.

محققین باور دارند که در دنیای استریل و مدرن امروز، پروبیوتیک‌ها می‌توانند تولید پادتن در کودکان و نوزادان را تحریک کنند و بدین ترتیب در ادامه‌ی زندگی از آن‌ها در برابر حساسیت محافظت کنند.

تاثیر پروبیوتیک در بهبود و درمان آلرژی

بر اساس مطالعات دانشمندان، پروبیوتیک‌ها نقشی اساسی در جلوگیری از آلرژی‌ها دارند:

 • نوعی از پروبیوتیک به نام “اشریشیا کولی” از نوع غیر بیماری‌زا به نوزادان داده شد تا سیستم ایمنی آن‌ها تحریک شود. همین کودکان در ۱۰ سالگی و ۲۰ سالگی آزموده شدند و مشاهده گردید که بیماری‌های آلرژیک در آن‌ها کمتر از سایرین است.
 • پیش از به دنیا آمدن نوزاد، مادران را به دو دسته تقسیم کرده و به گروهی از آن‌ها پروبیوتیک و به گروهی دیگر دارونما دادند. پس از زایمان نیز نوزادان ۶ ماه به‌صورت متوالی پروبیوتیک دریافت کردند. پس از ۴ سال، تنها ۲۶درصد از کودکان مصرف‌کننده‌ی پروبیوتیک اگزما گرفتند، درحالی‌‎که ۴۶درصد از گروه بدون پروبیوتیک به این حساسیت گرفتار شدند.

این اطلاعات برای افرادی که قصد بارداری در آینده‌ی نزدیک را دارند، عالی هستند. آلرژی‌ها به‌صورت نسل به نسل منتقل نمی‌شوند و قابل جلوگیری هستند. اما افرادی که هم‌اکنون دچار آلرژی هستند نیز با مصرف پروبیوتیک‌هایی نظیر دوغ کفیر و چای کامبوجا تا حدود زیادی تسکین می‌گیرند.

مصرف پروبیوتیک‌ها می‌تواند به ارتقای اکوسیستم درونی و ایمنی شما یاری برساند.

پروبیوتیک‌ها تاثیر خود را در درمان این آلرژی‌ها اثبات کرده‌اند:

 • آلرژی گرده‌ی غان در کودکان
 • آلرژی گرده‌ی سدر در بزرگ‌سالان
 • اگزما در نوزادان و کودکان

پروبیوتیک برای انواع آلرژی

کودکان دارای آلرژی اساساً نسبت به کودکان سالم، باکتری‌های متفاوتی در روده‌هایشان دارند. این تفاوت‌ها حتی پیش از شروع آلرژی نیز وجود دارد! اما اگر روده‌ی خود را با پروبیوتیک‌های صحیح پر کنید، این نشانه‌های آلرژیک تسهیل خواهند شد.

برای تمامی آلرژی‌ها، علی‌الخصوص آلرژی‌های مرتبط با غذا، مصرف دوغ کفیر تاثیرات مثبتی بر روی بدنتان دارند:

 • بهبود عملکرد پوشش‌های مخاطی روده‌ها
 • ایجاد مانع بر سر رشد باکتری‌های بیماری‌زا (بد)
 • تحریک رشد عناصر ارتقادهنده‌ی ایمنی
 • تاثیر مستقیم بر پاسخ سیستم ایمنی

پروبیوتیک‌ها اساساً یک درمان معجزه‌آسا هستند که کاربردشان به فراتر از آلرژی‌ها هم می‌رسد! افزایش تعداد باکتری‌های مفید روده باعث بهبود پوست شده، وزنتان را در محدوده‌ی سالم نگه می‌دارد، به شما انرژی می‌دهد و حال کلی شما را در وضعیت مطلوب قرار می‌دهد.

برای تهیه کفیر و کامبوجا به فروشگاه پربیوتیک مراجعه و از فواید سرشار پروبیوتیک‌ها بهره مند شوید.

نظر شما چیست؟

در نهایت از شما می خواهیم که تجربه خرید خود از این فروشگاه و یا مصرف دوغ کفیر و یا چای کامبوجا در بخش نظرات با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید تا با این کار بتوانیم به یکدیگر در جهت بهبود و افزایش سلامت کمک کنیم.

منبع
PubMed Central
برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. سلام و عرض ادب
  تا مدت ها بهار و تابستون آبریزش بینی داشتم دارو و قرص های زیادی مصرف کردم تاثیر نداشت از وقتی دوغ کفیر مصرف میکنم تا حدودی بهتر شده با دکترم صحبت کردم گفت تاثیر داره . این سری میخوام کامبوجا هم امتحان کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن