فروشگاه اینترنتیکانال تلگرام
خانه / آموزش / طرز تهيه نوشيدنی كامبوجا در منزل

طرز تهيه نوشيدنی كامبوجا در منزل

کامبوجا حدود 2000سال پیش توسط چینی ها کشف و به “اکسیر ایمنی جاویدان” معروف است. کامبوجا خواص سلامت بخش فراوانی دارد و برای قلب ، مغز به ویژه روده شما بسیار مفید است. با توجه به فرایند تخمیر در تولید کامبوجا، شامل تعداد زیادی از باکتری های سالم شناخته شده به عنوان پروبیوتیک است. این باکتری ها عملکرد دستگاه گوارش شما را بهبود می بخشند و از سیستم ایمنی بدن شما حمایت می کند، زیرا مواد مغذی را جذب کرده و با عفونت و بیماری مبارزه می کند .از آنجایی که 80 درصد از سیستم ایمنی بدن شما در روده قرار دارد و سیستم گوارش بخش دوم سیستم عصبی شماست، جای تعجب نیست که روده به عنوان “مغز دوم” در نظر گرفته می شود.طبق تحقیقات دانشمندان مصرف روزانه نوشیدنی کامبوجا برای حفظ سلامتی و افزایش ایمنی بدن شما موثر بوده و ویژگی های سلامت بخش متعددی دارد

طرز تهيه نوشيدني كمبوجا

کامبوجا از کجا تهیه کنیم؟

کامبوجا ترکیبی از تعدادی باکتری و مخمرهایی با شیوه پرورش مخصوص است.این موجود زنده چای شیرین شده را تخمیر می کند و چای کامبوجا را به وجود می آورد که خواص خارق العاده ای برای افزایش سطح سلامت و درمان برخی بیماری ها دارد.تهیه نوشیدنی کامبوچا در منزل ساده است و شما می توانید با کمی وقت و هزینه از خواص فوق العاده این محصول بهره مند شوید .برای تهیه نوشیدنی کامبوچا در منزل به قارچ مولد کامبوچا و استارتر نیاز است.

سایت پربیوتیک به عنوان اولین عرضه کننده قارچ کفیر و قارچ کامبوچا در ایران و تنها دارنده نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد. کارشناسان مرکز دانه های کفیر با کیفیت ممتاز را در شرایط کاملاً سنتی و ۱۰۰% بهداشتی پرورش داده و آماده عرضه به هموطنان عزیز می نمایند.تضمین بازپرداخت کل هزینه در صورت عدم رضایت ،مشاوره و پشتیبانی رایگان تلفنی بخشی دیگر از خدمات پربیوتیک می باشد .

خرید کامبوجا

پکیج کامبوچا پربیوتیک شامل قارچ مولد کامبوچا ، استارتر و بروشور آموزشی می باشد. بروشور آموزشی حاوی تمامی نکاتی است که لازم است بدانید تا این نوشیدنی نیروبخش و استثنایی را در منزل به آسانی تهیه کنید.

طرز تهيه نوشيدني كمبوجا

اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید برای اطمینان بیشتر از پزشک خود در مورد نحوه مصرف شربت کامبوجا سوال فرمائید.

1- سه ليتر آب را بجوشانيد.مي‌توانيد 3 ليتر آب مورد نياز را از سماور و كتري كه در حال جوش است برداريد.(اگر آب معدني يا آب تصفيه خانگي باشد بهتر است)

2-  سه عدد ظرف  يك و نيم  ليتري یا دو عدد ظرف 2 لیتری تهيه كنيد.(اگر شيشه‌اي باشد خيلي بهتر است به هیچ عنوان از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید)

پس از جوش آمدن اجاق را خاموش كنيد.

3-  مقدار 4 تا 5 قاشق غذا خوري چاي خشك بدون اسانس معادل 20 الی 25 گرم را  15 الي 20 دقيقه در یک قوری نسبتا بزرگ دم نموده.(مقدار آب برای دم کردن را از همان 3 لیتر بردارید)

4-  چاي دم كشيده را از صافي رد كنيد و تفاله چاي را بگيريد و دور بريزيد.

5-  حالا چای دم کشیده  صاف شده یکرنگ را به سه لیتر آبجوش اضافه كنيد و هم بزنيد تا يكنواخت شود.

6- حالا یک لیوان شکر معادل 180 گرم شکر را به آبجوش و چای یکرنگ اضافه نمایید و هم بزنید.

7-  صبر نمائيد تا دماي دمنوش با دماي محيط برابر شود(خنك شود يعني 20 الي 25 درجه سانتيگراد).

8-  مقدار يك الي دو فنجان از مايع شربت استارتر كامبوجا را به 3 ليتر شربت چاي سرد شده اضافه نموده و هم بزنيد.

تا اینجا ما فقط سه لیتر شربت چای ساده آماده کرده ایم.

9- حالا 3 ليتر مواد را بطور مساوي در سه ظرف تقسيم كنيد. ظرفها بايد كمي سر خالي باشند.

10- درون هر كدام از ظرفهاي دهان گشاد يك تكه قارچ مولد کامبوجا که از فروشگاه تهیه کردید بياندازيد.بطوری که روی صافتر و براق آن رو به بالا یعنی سطح آب یا به عبارتی رو به سمت شما باشد.اگر قارچ به ته ظرف یا وارونه شد مشکلی پیش نخواهد آمد. و بعد از چند روز به بالا خواهد آمد.

قارچ کامبوجا

11-  دهانه ظرفها را با يك پارچه كتاني يا با یک پارچه که  سوراخهاي ريز داشته باشد ببنديد به نحوي كه هوا براى تنفس باکترى‌هاى قارچ بتواند وارد ظرف شود.(همان پارچه كتاني بسته شده روي ظرف به جاي درب كفايت مي‌كند سپس با يك نخ يا كش پارچه كتاني را ببنديد)اگر پارچه بسته شده روی دهانه ظرفها نازک باشد یا توری نازک باشد دما و گرما و باد به سطح ظرف که لایه های کامبوجا می خواهد ایجاد شود برخورده کرده و در نتیجه لایه های تشکیل شده که اول بصورت کف و سپس بصورت یک ورقه نازک تشکیل می شود مانند نازکی پوست پیاز باد کرده و خشک شده و لایه کلفت و سفید رنگ کامبوجای نوزاد ایجادنمی شود .

کامبوجا

12-  قارچ کمبوجا باید 7 الي 10  روز در مایع در محيطي كاملاً نيمه تاريك با دماي 21 الي 28 درجه بماند.بهترين مكان كابينت پائين آشپزخانه مي‌باشد.بهترین زمان 7 روز میباشد البته بستگی به شرایط جوی و محیط نگهداری دارد.در طی این مدت ظرفها را جا بجا نکنید چون لایه های تشکیل شونده قارچ کمبوجا تا 4 الی 5 روز به صورت کف بوده و سپس فشرده می شوند. اگر جابجایی صورت گیرد بافت قارچها بهم خورده مدت بیشتری بطول خواهد انجامید تا لایه ها فشرده و پاستیل مانند شوند. فقط از روز هفتم میتوان با پس زدن پارچه بسته شده روی ظرف و مشاهده لایه مورد ذکر شده اقدام به خارج نمودن لایه ها و صاف کردن شربت اقدام کرد.

13-  بعد از پايان مدت فوق متوجه خواهيد شد كه يك لايه قارچ جديد در بالاي لايه اولي قارچ مادر بوجود آمده.اگر ضخامت قارچ جديد تكثير شده به اندازه 3 ميليمتر يا بيشتر باشد و قارچ جديد سفيد و روشن باشد،هنگام بهره‌برداري است.

تهیه کامبوجا

14-دستها را خوب بشوئيد و يا با استفاده از يك دستكش نايلكس يكبار مصرف يا با يك وسيله غير فلزي قارچها را از درون ظرفها خارج نمائيد و موقتاً درون يك ظرف شيشه‌اي قرار دهيد و قارچها قديم و جديد را كه معمولا به هم چسبيده اند زير شير آب ولرم يا سرد شستشو دهيد و جرمهاي دمنوش را با ماساژ دست تميز كنيد  و كمي از مايع همان نوشيدني جديد بدست آمده خودتان را روي آن بريزيد و در يخچال نگهداري كنيد.حتما درب ظرف حاوی لایه های قارچ کمبوجا باید کاملا شل باشد تا هوا برای تنفسی قارچها جابجا شوندو از 3 الی 6 ماه لایه های قارچ قابل نگهداری هستند. هرکدام از این قارچ‌ها مى‌تواند براى تهیه  یک ظرف دیگر نوشیدنى کومبوجا مورد استفاده قرار گیرد.

لایه کامبوجا

15-  در صورت که لایه های قارچ کمبوجا بزرگ و قطور باشند از کاردها دندنه دار پلاستیکی از فروشگاههای ظروف یک بار مصرف تهیه نمائید.

16-  اگر مي‌خواهيد شربت آماده شده خودتان صاف و يكدست باشد و تيره و قهوه‌اي رنگ نشود ظرف حاوي شربت كامبوجا را خيلي خيلي آهسته به ظرف ديگري منتقل نمائيد وهنگام تخليه مواظب باشيد كه به اندازه دو تا سه قاشق جرم ته ظرف به ظرف جديد منتقل نشود زيرا همان جرم باعث كدر شدن شربت كامبوجا مي‌شود اگر چنين اتفاقي افتاد مي‌بايست 24 ساعت ظرف را ثابت در جايي نگه داشت و عمل صاف كردن را مجددا انجام دهيد اگر از يك پارچه توري يا مرمر بسيار ريز براي صاف كردن استفاده كنيد بهتر است.

آماده سازی کامبوجا

 17-  شربت قارچ کومبوجا را در یک ظرف شیشه‌اى  در یخچال نگهداری نمائيد و درب ظرف را كمي شل كنيد تا زياد گازدار نشود .

نکات مهم:

 • دستها باید کاملا تمیز باشد
 • از ظرف یا قاشق فلزی نباید استفاده کرد
 • هیچگونه جسم خارجی نباید در ظرف باشد
 • در طول یک هفته نباید ظرف را تکان بدهیم یا مایع را هم بزنیم
 • قارچها را در ظرف شیشه ای در بسته می توانیم داخل یخچال به مدت طولانی نگهداری کنیم.

نظر شما چیست؟

در نهایت از شما می خواهیم که تجربه خرید خود از این فروشگاه و یا مصرف نوشیدنی کامبوچا در بخش نظرات با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید تا با این کار بتوانیم به یکدیگر در جهت بهبود و افزایش سلامت کمک کنیم.

طرز تهيه نوشيدنی كامبوجا در منزل
5.2 (87.22%) 36

73 نظر ها

 1. قارچ کامبوجایی که من داخل چایی انداختم بعد ده روز هنوز ته ظرف مونده روز اول روی ظزف بود دلیلش چیه؟

  • با سلام.
   روی ظرفتون لایه جدید تشکیل شده؟

  • مریم رسولی راد

   عزیزم فیلم آموزشی سایت رو نگاه کن کامل توضیح داده میتونی شربت کامبوجا خیلی خوشمزه دست کنی . من تکه های میوه هم بهش اضافه می کنم خیلی خوشمزه تر میشه

 2. بله یک لایه خیلی نازک تشکیل شده ولی خود قارچ همچنان ته ظرف هست۰

  • دلایل نازک شدن لایه جدید کامبوجیا میتونه مختلف باشه که در بخش مربوطه توضیح داده شده قطر دهانه ظرفتون چه اندازه بوده؟

 3. سلام بی نهایت ممنون میشم اگر توضیح بدید باید چیکار بکنم ؟ من وسواس دارم به چیزی که میخوام بخورم یا بدم کسی بخوره این چایی کامبوجا ته ظرف موندنش منو نگران کرده قابل خوردن هست ازکجا بفهمم چایی که درست کردم قابل خوردنه و مشکلی نداره و مریض نمیکنه؟

  • نوشیدنی شما بعد از 10 الی 14 روز آماده مصرف کردن می باشد مگر اینکه روی لایه جدید کپک مشاهده کردین.در این صورت باید کل محتوای ظرف را دور ریخته و از لایه های دیگه استفاده کنید.

  • با سلام.
   تنها عاملی که شخص را از مصرف نوشیدنی کامبوچا منع می کند وجود کپک روی ظرف می باشد که نشانه ورود باکتری های مضر با داخل شیشه است.
   در غیر این صورت قارچ جدیدی که پرورش دادید را در ظرفی مخصوص داخل یخچال به همراه دیگر قارچ ها نگهداری کرده و طبق گفته بروشور از نوشیدنی استفاده کنید.

 4. درضمن تا شما جواب بدید چند روزم گذشته و من دست نزدم بیش از دوهفته از درست کردن چایی و انداختن کامبوجا گذشتع اشکالی نداره؟

  • اگر شک دارید لطفا به شماره ای که در سایت هست تصویرش را تلگرام کنید تا بصورت دقیق اطلاع بدهم.
   باتشکر

 5. سلام خسته نباشید من بعد 11 روز دیدم کنار قارچ جدید یک چیز سیاه لزج مانند تشکیل شده من نمیدونم این عادیه یا کپک اما قارچ اولی کاملا سفید و قطور شده لطفا راهنماییم کنید

  • سلام.اگر در زیر قارچ باشد لخته و ضایعات چایی هستش که با شستشو با آب برطرف می شود.
   ولی اگر روی لایه تشکیل شده و چسبناک باشد متاسفانه کپک هستش و نمیشه استفاده کرد.
   اگر شک دارید و میخواهید و مطمئن شوید لطفا به شماره بنده عکسش را در تلگرام بفرستید.
   سپاس

 6. باسلام خدمت دوستان بنده لازم دونستم درمورد فوايد ومعجزه قارچ كومبوجا تجربه خودم رو منعكس كنم چن سال قبل عمل جراحي داشتم بعدازمدتي عوارضشو نشون داد و مدام از ناحيه قسمت عمل شده چرك و خون بيرون ميامد با تجويز داروهاي إنتي بيوتيك و …خوب نميشدم درد رو حس ميكردم تااينكه توسط دوستان با كومبوجا اشنا شدم وبدون اتلاف وقت ازش استفاده كردم بعد ازيك هفته مصرف تمام درد و ديگر عوارض گفته شده آزم دور شد الان چن ساله كه زندگي عادي دارم ازاقاي محبي نهايت تشكر وقدرداني رو دارم هميشه شاد و سرافراز باشيد زير سايه حق تعالي! امين!

 7. محمد ظهیری مهر

  باسلام. میشه از چای سبز برای تکثیر استفاده کرد؟ اگه میشه مقدارش چقدره

  • با سلام بله امکان پذیره منتها باید چای سبز هیچگونه افزودنی نداشته باشد.
   با توجه به نوع چای متفاوت بوده و حدود 15 الی 20 گرم کفایت می کند.

 8. محمد ظهیری مهر

  باسلام میشه از قارچهای جدید و قدیمی با هم در یک ظرف برای تکثیر استفاده کرد؟

  • با سلام.پیشنهاد من تکثیر در ظرف های مختلف می باشد تا در صورت خراب شدن از لایه های دیگر استفاده نمود.

 9. محمد ظهیری مهر

  پیشنهاد میکنم گروه تلگرام راه اندازی کنید تا دوستان از تجربیات همدیگه استفاده کنن و پرسش و پاسخ هم انجام بگیره. ممنون

 10. سلام . آیا لایه کلفت سفیدی که کنار قارچ اولی ایجاد می شود قارچ بچه است و باید برای استفاده در ظرف دیگر جدا شود یا لایه تیره ای که زیر قارچ اولی ایجاد شده؟ ممنون

  • با سلام بله.
   از هر لایه قارچ تا چهار بار می توانید استفاده کنید. برای دفعات آینده از لایه های جدیدی که خود پرورش داده اید باید استفاده شود.
   با تشکر

 11. با سلام و تشکر چرا من هرچی درست میکنم بعد دو سه روز روی ظرف کپک‌میزنه؟؟دلیلش چیه؟؟

  • با سلام.
   احتمالاً شما منظورتان ، لایه جدید کامبوچا می باشد که روی ظرف تشکیل می شود.گاهاً این لایه با کپک اشتباه گرفته می شود.
   برای دریافت اطلاعات دقیق تر لطفا تصویر محصول را به شماره داخل سایت تلگرام تا کارشناسان بصورت دقیق پاسخگو باشند.

 12. درودبرشما
  میشه بجای چای از چیز دیگری استفاده کرد مثلا شربت ؟

 13. سلام
  در تهیه کامبوچا چه نکاتی را باید رعایت کرد تا ضخامت قارچ جدید بیشتر شود؟

  • با سلام.اولین نکته کیفیت قارچ است که باید از عرضه کننده معتبری تهیه کرده باشید. نکته دوم استفاده دقیق طبق بروشور معتبر است. نکاتی مثل استفاده از ظروف شیشه ای و مواد اولیه با کیفیت همگی در نتیجه نهایی تاثیرگذار است.
   ضمناًزمانی که قارچ جدید (بچه) ضخامتی حدود 3 میل یا بیشتر داشته باشد مولد بوده می توان نوشیدنی را مصرف و از لایه جدید برای دفعات آینده استفاده نمود.

 14. سلام آیا استفاده ازچای سبز باعث ضعیف شدن قارچها میشن
  واستفاده ازچای سیاه نتیجه بهتری داره؟

  • با سلام.
   نخیر فقط از نظر ویژگی طعم و خاصیت متفاوت بوده ضمناً تهیه نوشیدنی با چای سیاه راحت تر می باشد.

 15. من طبق دستور العمل تهیه کردم خیلی عالی شد و مزه ترش و شیرین و گازدار داشت امیدوارم طبق چیزهایی که خوندم همونقدر برای سلامتی هم مفید باشه … ممنون

 16. سلام خسته نباشید ممنون بابت مطلب خوبتون ببخشید میتونم از جوشانده یونجه بجای چای برای نوشیدنی استفاده کنم؟ برای چاق شدن

  • با سلام و سپاس از شما.ما تا بحال با این دمنوش امتحان نکردیم ولی بصورت کلی با اکثر دمنوش ها امکان تهیه وجود دارد.

 17. سلام.آیا میتوآنم به ۳ لیتر آب یه لیوان شکر و ۱ لیوان شربت کامبوجاو ۲ ق چای تازه دم اضافه کنم.مدتی هس که اینطوری میارم ولی الان شک کردم.

 18. باسلام. قارچ رو از کجا تهیه کنیم که کیفیتش خوب باشه؟؟

 19. سلام
  میشه بجای آب و چای از آب میوه طبیعی استفاده کرد یا نه؟؟

  • باسلام.
   در رابطه با کامبوچا خیر امکانپذیر نیست.
   نوعی از کفیر بنام کفیر آبی وجود دارد که شما می توانید بجای شیر از آب میوه استفاده کنید. مقالات تکمیلی داخل سایت موجود است و به زودی عرضه خواهد شد.

 20. سلام ممنون از مطالب مفیدتون .
  یه سوال داشتم و اون اینکه آیا میشه این قارچ تو ظرف سفالی هم پرورش داد؟

 21. سلام
  بسته ای که من ازتون خریده بودم امروز به دستم رسید.
  سوالم اینه که اضافه کردن شکر برای فرایند الزامیه؟
  این نوشیدنی با هدف سلامتیه ولی اضافه کردن شکر یعنی ضرر!

  • باسلام.
   حق با شماست شکر برای سلامتی بسیار مضر است ولی توجه داشته باشید بعد از تخمیر کامل ، بالای 98% شکر مصرفی صرف سوخت و ساز و تولید لایه جدید مولد کامبوچا می شود.
   به نحوی که بیماران دیابتی هم می توانند از این محصول استفاده کنند.
   پیشگیری و درمان دیابت با کامبوچا

 22. سلام
  من نوشیدنی کامبوجیا خریدم
  میشه تکثیرش کنم؟

 23. سلام خسته نباشین … من شربت کامبوجیا رو الان یکساله که دارم خیلی بوی ترش میده به نظرتون میشه ازش استفاده کنم …. ایا شربتشون فاسدم.میشه؟؟ ممنون میشم زودی جواب بدین

 24. سلام من کمبوجیا را طبق دستور درست کردم ولی شربت کامبوجیا یا سرکه فراموش کردم حالا این شربت درست کردم همان خاصیت داره نداره چکار کنم ؟ ممنون

 25. سلام
  می خواستم علت کدر شدن شربت کامبوچا رو بدونم.
  کلا چرا شربت کدر میشه در صورتی که لرد و ذرات قارچ توش وجود نداره.(من با فیلتر صاف کردم باز هم کدره و شفاف نمیشه)
  ممنون میشم که پاسخ بدید.
  با تشکر

  • باسلام .
   پس از اتمام عملیات تخمیر ، ناخالصی های موجود در چای و شکر جدا شده و به سطح زیرین لایه جدید کامبوچا چسبیده و یا در کف ظرف ته نشین می شود.
   هنگام جداسازی ابتدا لایه جدید را به آهستگی برداشته و شستشو دهید همچنین نوشیدنی بدست آمده را به بطری دیگری منتقل و ته نشین آن را دور بریزید

   نکات تهیه کامبوچا خانگی

 26. سلام خسته نباشید.قارچ کامبوچا رو از ظرف خارج کردم.الان باید مایع را در کجا نگهداری کنم؟میزان شکر وچای و اب چقدر باید باشه برای درست کردی چای که بخوام قارچو درش بریزم…خیلی ممنون

  • باسلام. امکان نگهداری از نوشیدنی کامبوچا به مدت یک ماه داخل یخچال در بطری شیشه ای وجود دارد. همچنین میزان افزودن مواد اولیه باید مطابق توضیحات بروشور باشد. باتشکر

 27. سلام…میزان خود قارچ باید چقد باشه؟چند گرم قارچ،چند گرم شکر،چند گرم چای وچند میای لیتر اب نیاز هست؟متشکر

  • باسلام. مطابق بروشور همراه محصول، برای هر لیتر یک تکه از قارچ های ارسالی میتوان استفاده کرد

 28. سلام من این شربت کامبوجا درست کردم و به نظرم دمای آب یکم بالا بود و کم صبر کردم برای خنک شدنش شربت کامبوجا هم گازدار نشد قابل نوشیدن هست یا نه
  ممنونم

  • سلام.
   زمان اضافه کردن قارچ مولد کامبوجا و شربت کامبوجا به هیچ عنوان نباید بیش از حد گرم باشه چون باعث از بین رفتن باکتری ها خواهد شد .
   لطفا تصاویر تولید محصول را از طریق ایمیل یا تلگرام ارسال کنید بررسی و نتایج اعلام خواهد شد.

 29. با سلام
  میشه فقط از شربت شکر استفاده کرد(منظورم اینه که چای یا چیز دیگری توی شربت نباشه و فقط شکر خالص و اب باشه؟ ) .میخوام تا جای ممکن اضافه ای مثل چای سیاه یا سبز یا … داخلش نباشه . مزه برام مهم نیست خاصیتش مهمه

  • باسلام.
   باکتری های مفید پربیوتیک کامبوجا برای اینکه امکان تکثیر داشته باشند حتما بایستی داخل دمنوش (مثل چای سیاه ، سبز ، دمنوش زیره ، گل گاوزبان و..) باشند .

 30. سلام خسته نباشید، دلایل کپک زدن شربت چیه؟

 31. با سلام من مدتی هست که کامبوجا رو تهیه میکنم اما من استارتر نمیزنم فقط قارچشو میزارم رو چایی و حدودا 17 الی 20 روز طول میکشه که درست بشه،با اینحال استارتر بزنم؟ و نکته بعدی اینکه اینبار با زعفران میخوام درست کنم بنظرتون میشه؟ با دمکرده زرشک یا البالو یا دمکرده میوه های دیگه چطور؟میخوام طعماش مختلف باشه و خوش مزه.با بهلیمو که عالیه

  • باسلام . حتما از استارتر (همان شربت کامبوجا) استفاده کنید. مدت زمان کامل تخمیر یک هفته الی 14 روز است. بنده پیشنهاد می کند با دمنوشی مخلوط نکنید .

 32. سلام
  باتوجه به اینکه قارچ ها برای تخمیر و تولید باکتری نیاز به قند دارند و در دستور تهیه این نوشیدنی از شکر استفاده میشه

  آیا امکان استفاده از عسل, بجای شکر وجود داره؟

  • باسلام وقت بخیر.
   مقدار زیادی از شکر مصرفی در شربت کامبوجا صرف سوخت و ساز و تهیه لایه جدید کمبوجا می شود و محصول نهایی مقدار خیلی کمی شکر دارد.
   با این حال می تواند در صورت تمایل (طبق توضیحات بروشور) از عسل طبیعی نیز استفاده کنید.

  • دانیال رضایی

   سلام . اول با تردید خریدم رو انجام دادم فکر نمی کردم خودم بتونم عرق کامبوجا درست کنم تا محصول شما به دستم رسید
   میشه گفت اکثرا نکات خوب توضیح داده شده بود چند تا موردم بود تلفنی همکارانتون پرسیدم با صبر و حوصله جواب دادن
   طعمش با عرق کامبوجا عطاری کلی فرق میکنه و مدتیه خودم میتونم عرق کامبوجا درست کنم . ممنوم

 33. با سلام
  احتراما خواستم از شما تشکر و قدر دانی کنم .
  و یک سوال از خدمتتان .
  من برای اینکه سرکه سیب نداشتم برای قلیای کردن محلول از سرکه قرمز استفاده کردم در داخل اب جوش در حال جوش سرکه قرمز ریختم که با جوشیدن هم اثر ضعبف تر بشه .
  امکان داره زیاده روی در مصرف سرکه باعث خراب شدن محلول بشه.

  • درود فراوان. نظر لطف شماست . سپاسگزاریم.
   پیشنهاد می کنیم از سرکه استفاده نکنید و برای استارتر می توانید از خود نوشیدنی کامبوجا استفاده بفرمایید .

 34. سلام
  برای هربار باید استارتر استفاده بشه؟
  استارتر اگه تموم شد باید از کجا تهیه کنیم ؟

  • باسلام . بله برای هربار تهیه شربت کامبوجا بایستی استارتر استفاده شود.
   برای سری اول و دوم استارتر همراه بسته ،ارسال می شود برای دفعات بعدی میتوانید از نوشیدنی کامبوجا تهیه شده به عنوان استارتر استفاده کنید . باتشکر

 35. برای درست کردن نوشیدنی جدید باید از لایه قارچ جدید که تشکیل شده باید استفاده کرد یا از لایه قدیمی هم میشه استفاده کرد:؟

  • باسلام. از هر لایه کامبوجا می توانید تا 3 الی 4 دفعه استفاده کنید. با هربار استفاده و تهیه نوشیدنی قدرت تخمیر خود را از دست داده و عملا بعد از 4 بار قابل استفاده نمی باشد و بایستی از لایه های قارچی که خودتان پرورش داده اید استفاده کنید .

 36. سلام خسته نباشید من قارچ اولیه را توی یک کاسه دهون گشاد درست کردم برای همین قارچم نازک وبزرگ شده اگه بخوام ت ی شبشه مربایی ۱لیتری درست کنم باید چکار کنم میتونم قارچ را نصف کنم ممنون

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.