ترجمه شدهمقاله و مصاحبه

درمان ریزش مو با ماست کفیر

ماساژ پوست سر با ماست کفیر تاثیر زیادی در کاهش ریزش موی افراد دارد.ماست کفیر از تخمیر شیر تازه گاو بوسیله دانه های کفیر بدست می آید.برای درمان ریزش مو ماست کفیر را به اندازه کافی روی پوست سر ریخته و به مدت 5 الی 10 دقیقه ماساژ دهید.البته شاید تعدادیماست کفیر موی از قبل کنده شده روی دست خود ببینید که کاملا طبیعی است.

 

پس از مدتی استفاده از این روش ریزش موهای شما کاهش خواهد یافت حتی هنگام ماساژ ماست کفیر روی پوست سر ،موهای کمتری روی دست خود مشاهده خواهید کرد که علت این امر تقویت ریشه موی سر می باشد.برای دریافت نتیجه بهتر می توانید پس از ماساژ پوست سر ،به مدت چند دقیقه از کلاه شنا استفاده استفاده کرده تا پوست سر گرم تر شود.

 

هنگامی که درجه حرارت بالا می رود باعث باز شدن منافذ موجود روی پوست سر شده در نتیجه باعث جذب بیشتر ویتامین و درمان از ریشه می شود.استفاده از کفیر برای 1 الی 2 ساعت قبل شستشو باعث کاهش ریزش مو و رویش مجدد موهای از دست رفته می شود.

با این حال روند توقف ریزش مو و رویش مجدد نیازمند صبر و استفاده مکرر به مدت چندین ماه است.شما می توانید در کنار این روش از دیگر روش ها و داروهای توصیه شده نیز استفاده کنید.به مرور زمان ابتدا موهای نازک را مشاهده و پس از مدتی ضخیم و پرپشت تر خواهد شد.ریزش موی سر

 

پس از 1 الی 2 ساعت از مالش ،موهای خود را با شامپوی ملایم و آب سرد شستشو دهید.به تدریج ریزش قطع شده و موهای پر و براقی خواهید داشت.

 

این دوره با استفاده از ماست کفیر باید حداقل به مدت 4 هفته تداوم داشته باشد و پس از چند روز استراحت پوست دوباره تکرار شود.

 

منبع: www.kevinsremedies.com

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. صورت من خیلی جوش میزد به توصیه یکی از دوستام از کفیر برای صورتم استفاده کردم.بعد از دو سه هفته استفاده جوش صورتم کم و پوستم حس میکنم بهتر شده فقط باید دقت کرد که تخمیرش 24ساعته باشه که خیلی ترش نباشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن